Autor: admin on 12.09.2012 under Opowiadanie, slajd
Podstawowe Informacje:
Imię: Kristen Nazwisko: Stewart Wiek: 22 lat Zawód: aktorka i modelka
Miejsce: Data urodzin: 09 kwietnia 1990 Wiek: 22

Kristen Stewart (ur. 9 kwietnia 1990r. w Los Angeles) – amerykańska modelka i aktorka. Najlepiej znana z ról w filmie Zmierzch, Azyl, Łapcie tę dziewczynę i Zathura – Kosmiczna przygoda.

Urodzona w Los Angeles, spędziła część dzieciństwa w Kolorado. Jej ojciec, John Stewart, jest producentem telewizyjnym, który pracuje dla telewizji LISA. Kristen ma starszego brata, Camerona. Jest surferką i żyje z rodziną w Los Angeles.

Stewart zagrała pierwszą mniejszą rolę w filmie Metamorfoza. Później ukazana w niezależnym filmie, Witamy w naszej dzielnicy, gdzie zagrała Patricie Clarkson. W thrillerze Azyl zagrała ponurą diabetyczkę Sarah, córkę Meg. Stewart zebrała pozytywne oceny dla jej wiarygodnego podobieństwa do Jodie Foster, grającej Meg (po zrezygnowaniu oryginalnie wybranej do tej roli Nicole Kidman).

Po sukcesie Azylu, Stewart w thrillerze Cold Creek Manor zagrała córkę Leah Tilson (Sharon Stone). Film okazał się porażką finansową.

Pierwszą główną rolę Kristen zagrała w komedii dla dzieci Łapcie tę dziewczynę.

Najlepiej przyjętą rolą Kristen był udział w filmie Speak z 2004 roku. Stewart, kiedy grała zgwałconą uczennicę pierwszego roku szkoły średniej, miała tylko 13 lat. Rola była szczególnie trudna, ponieważ główna bohaterka ma bardzo mało kwestii mówionych. Stewart bardzo chwalono za świetne przedstawienie emocji nastolatki.

W 2008 roku zagrała główną bohaterkę w superprodukcji Zmierzch, na podstawie powieści Stephenie Meyer o tym samym tytule. Zagrała tam u boku Roberta Pattinsona, znanego wcześniej głównie z roli Cedrica Diggory’ego w Harrym Potterze.

W naszym opowiadaniu Kristen zachodzi w nieplanowaną ciążę z Robertem Pattinsonem, która sprawia im mnóstwo kłopotów mimo tego ukochany Kristen oświadcza się Jej i razem oczekują narodzin ich dziecka. Żona Roberta.

Typ: Food type: